ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13978291
*
nr 1397 8291
Spegel
nutida, 152x92 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 maj 2021
kl 18:42:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 06:48:47
1
100 kr
16/5 16:51:25
2
150 kr
17/5 15:35:13
3
400 kr
17/5 18:33:54
2
500 kr
17/5 18:35:02
4
500 kr
17/5 18:35:02
2
500 kr (Budbetjänt)
17/5 18:36:16
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1397 8291
Spegel
nutida, 152x92 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 06:48:47 | 1 | 100 kr |
16/5 16:51:25 | 2 | 150 kr |
17/5 15:35:13 | 3 | 400 kr |
17/5 18:33:54 | 2 | 500 kr |
17/5 18:35:02 | 4 | 500 kr |
17/5 18:35:02 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
17/5 18:36:16 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27